Zmiana procedur

W związku ze zmianą procedur dotyczących rezerwacji lotniczych uprzejmie informujemy o zmianach w biletach wystawionych na stocku LAN 045 po 1 maja 2015.

Zmiany rezerwacji:

Bilety wystawione po 1 maja:

– W przypadku częściowo przelecianych odcinków (przynajmniej 1 kupon ze statusem FLOWN) zmiana rezerwacji będzie kalkulowana wstecznie (data wcześniejsza).

– W przypadku nieużytego biletu (wszystkie kupony ze statusem OPEN) zmiana rezerwacji będzie określona na bazie obecnej daty.

Zmiana opłaty za rezerwację – opłata obciążająca PENALTY (zależnie od warunków taryfy) :

Dla LAN BEFORE/AFTER będzie zamienione i zastąpione przez:

ANYTIME: odnosi się do zmian przed rozkładową godziną odlotu.

ANYTIME NO SHOW: odnosi się do zmian po rozkładowej godzinie odlotu niezależnie od faktu czy rezerwacja została skasowana czy nie.   

Refund (zależnie od warunków taryfy):

ANYTIME: odnosi się do zwrotów przed rozkładową godziną odlotu.

ANYTIME NO SHOW: odnosi się do zwrotów po rozkładowej godzinie odlotu niezależnie od faktu czy rezerwacja została skasowana czy nie

 

Zalecamy uważnie przeczytać noty o anulacjach i zmianach rezerwacji, by być pewnym odpowiedniego zastosowania opłat.

 

EMD z natychmiastowym zastosowaniem dla LAN:

W rezultacie standaryzacji dwóch linii lotniczych LAN i TAM i uproszczeń procedur, wszystkie opłaty za zmianę rezerwacji zarówno w przypadku LAN jak i TAM będą pobierane na dokumencie EMD od chwili obecnej.

Wcześniejsza procedura LAN (Additional Collect) nie będzie już od tej chwili stosowana. Jeśli nowa procedura nie zostanie zastosowana agent zostanie obciążony opłatą 15 EUR (ADM + opłata za ADM)