Najbardziej niezwykłe miejsce na świecie – Galapagos

Galapagos

Ten równikowy archipelag, który tak zafascynował Karola Darwina jest domem dla jednego z najbardziej fascynujących ekosystemów na naszej planecie. Składa się z 13 większych wysp i setki małych, zamieszkałych przez foki, gigantyczne żółwie, pingwiny, egzotyczne ptaki poruszające się po i ponad malowniczymi plażami, wulkanami, skałami i nietkniętą ludzką ręką przyrodą.

Warto odwiedzić najbardziej niezwykłe miejsca na planecie:

Cerro Brujo

To plaża o białym piasku, spokojnych wodach o kolorach od granatowego po turkusowy. Kolonie lwów morskich, głuptaków o niebieskich stopach.

Sierra Negra Volcano

Ten gigant jest gwiazdą wyspy Isabeli. Ścieżki prowadzą do jednego z największych kraterów na świecie tuż obok fumaroli i tunelów lawy.

Egas Port

Na tej plaży o czarnym piasku i ciemnych formacjach skalnych spotkasz leniwie wylegujące się lwy morskie, iguany, kraby i szerokie spectrum tutejszych ptaków.

El Mirador de los Túneles

Jeden z tuneli wydrążonych przez lawę na wyspie Santa Cruz. Możesz zagłębić się w tę interesującą formację.

Darwin Lake

Na wyspie Isabela istnieje krater z jeziorem o wodzie tak słonej, że nic nie jest w stanie w niej przeżyć. Kolor wody od niebieskiego poprzez zielony wyraźnie odbija się od szarych skał.

Punta Espinoza

Północno-wschodni cypel wyspy Fernandina.

Nurkując tu możesz spotkać się oko w oko z ogromną iguaną morską. Na lądzie spotkasz foki, pingwiny, węże i nielotne kormorany.